Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

İçsel sorunlarımızın, terapist yardımı ile, farkındalık ve içgörü oluşturabilmek sorunlarımızla başa çıkabilmeyi sağlayan yeni sağlıklı savunma düzeneklerinin oluşturulduğu yapılandırılmış görüşmelerin tümüe verilen isimdir. Pek çok terapi ekolü vardır, terapistiniz bunlardan birini ya da bütüncül psikoterapiyi tercih edebilir.

Psikoterapi sayesinde bir bakıma yaşamınızı nasıl kontrol edebileceğinizi ve değişen koşullarla sağlıklı yollarla nasıl baş edebileceğinizi öğrenirsiniz.

 

Bireysel terapi 50 dk, Çift terapisi 75 dk. sürer.

Bu kişiden kişiye değişkenlik gösterir. 1 ay ile 1 yıl veya daha fazla süre arasında bir süreçtir.

Bireysel (öfke problemleri, mutsuzluk, yetersizlik,anlamsızlık hisleri, depresyon, panik atak, fobiler, takıntılar vb.)  ve çift terapisi ( çatışmalar, uzaklaşmalar, boşanma süreci, anlaşılamama sorunları vb.) , ergen sorunları, Cinsel terapi( Vajinismus, erken boşalma, sertleşme problemi, orgazm bozuklukları vb.)

Ben bütüncül psikoterapiyi kullanmaktayım. 

 

Bütüncül psikoterapi: Yüzyıldır pek çok terapi ekolü oluşmuştur. Bunlardan her biri insan davranışlarını, düşüncelerini, duygularını anlamaya ve yorumlaya yönelik teknikler geliştirmiştir. Ancak pek çok yaklaşımın çoğu zaman insanın tek bir yönünü izah ederken diğer yönlerini gözden kaçıran ve sorunların tam olarak çözüme kavuşmamasından dolayı tekrar edildiğini gördükçe bütüncül ekol doğmuştur. Yani pek çok terapi ekolünün danışanın ihtiyacına göre kullanıldığı bir terapi türüdür.